Royal Rangers v ČR
 • Úvod
 • O nás
 • Fotogalerie
 • Plánované akce
 • Co jsme zažili
 • Letní tábor
 • Zajímavosti
 • Ringo
 • Baletní škola
 • Kontakty
 •  

   

  PŘIHLAŠOVÁNÍ

  NA LETNÍ TÁBORY

  JE SPUŠTĚNO !!

  TERMÁLY

  4. DUBNA  !!
  Vzpomínka na baletní školu

  VZPOMÍNKA NA BALETNÍ ŠKOLU...

  Naše baletní školička vznikla ve školním roce 2005/2006 a vydržela přesně deset let, do konce školního roku 2015/2016. Vznikla zásluhou jediné osoby, naší šikovné a pěkné baletky Renáky Dudové. Svou školičku nazvala TANEČEK a při několika posledních návštěvách baletních hodin mi došlo proč byl tak nadšený začátek a tak smutný konec...... Ono to není jen tak, sžít se s hudbou, umět vnímat rytmus a vyjádřit to pohybem.

  Škoda, že je v poslední době tak málo dětí, ochotných se pohybovat a učit se ovládat svoje svaly… Ale je to hezké, protančit život, nebo ne? Takové poděkování Stvořiteli za naše úžasně vytvořená těla.

  A proč jsme skončili? Svou činnost jsme postupně dělali i ve spolupráci s domeme dětí a mládeže v Jihavě, kde jsme mohli využívat jejich prostory i náborové možnosti, baletní sály se zrcadly a dobrý tým pracovníků. Avšak narazili jsme zejména na malou vytrvalost dětí i jejich rodičů. Ono totiž učit se baletu není lehké, je třeba postupně se učit rozhýbat tělo, získat cit pro rytmus a vyjádření hudby pohybem, první roky je to stálé opakování  prvků s překonáním vlastní pohodlnosti, chce to pravidelnou odcházku a i odmácí úlkoly, pokud je školička jen jednou týdně. A také pravidelndá docházka a touha na sobě "MAKAT", která v dětském věku potřebuje i velkou podporu a věrnost i vytrvalost i od rodičů, proto že se začíná v malém věku. A tak jsme právě narazili, z baletní průpravy a vytrvalé úráce s motivací se stávaly pouze hodiny zábavného tanečku s nepravidelnou docházkou přihlášených, závislou na počasí a náladě.... a tak jsme skončili. Možná vlastně základy baletu nesplňovaly představy rodičů?  Jen první garnitura dětí vydržela více jak tři roky, kde nám zůstala vize baletní školičky?

  A protože vím, že rodiče malých holčiček často hledají baletní základy pro pohyblivé holčičky, prosím rodiče, kteří dočetli až sem -promyslete dobře, zda byste chtěli dívenky podpořit opravdu, a pokud ano, myslete pak i v ZUŠ či jinde na pravidelnou docházku, domácí tréning, a vytrvalost na pár let, ohybnost těla, správné držení a chůze - to se jim neztratí, ale nechte je takhle trénovat aspoň pět let, stejně jako gymnastky, krasobruslařky atd.... abyste mohli vidět výsledky, víte že talent je důležitý, ale píle a vytrvalost nesou ovoce!


  Baletní školaBaletní školaBaletní školaBaletní škola


  Kromě fotek se můžete podívat i na videa pořízená během tréninku v baletní škole!

  Video 1
  Video 2

  © 2008 - 2018, Royal Rangers - Jihlava II.
  Design & Code: Matouš Skála, Josef Vejvoda