Royal Rangers v ČR
 • Úvod
 • O nás
 • Fotogalerie
 • Plánované akce
 • Co jsme zažili
 • Letní tábor
 • Zajímavosti
 • Ringo
 • Baletní škola
 • Kontakty
 •  

   

  PŘIHLAŠOVÁNÍ

  NA LETNÍ TÁBORY

  JE SPUŠTĚNO !!

  TERMÁLY

  4. DUBNA  !!
  Ringo

  Proč hrát RINGO? - posiluje fyzickou kondici, rozvíjí postřeh a rychlost reakce. Díky pobíhání spalujete kalorie a navíc se u toho zasmějete.

  Hraje se s dvěmi uvnitř dutými kroužky. Na začátku hry hráči zaujmou libovolné postavení v hracím poli, jeden z hráčů na každé straně hřiště si vezme jeden kroužek a rozehrává z místa podání "za čárou". Obvykle se hráči rozestaví podobně jako při volejbalu, zaujmou stálou pozici a při ohlášené změně se točí na pozici podání. Podávají obě strany zároveň - to je zvláštnost hry. Cílem hry je umístit kroužek do protihráčova pole a uhlídat si své před protihráčovými kroužky. Počítají se body i auty - dokud hrají oba kroužky, je to nejnáročnější, pokud jeden spadne, dohrává se ještě druhým kroužkem, teprve pak začíná další podání. Kroužek musí létat vodorovně a ne svisle, nesmí se dotknout země ani těla hráčů, další zajímavostí je, že tou rukou, kterou kroužek chytíš, jej zase musíš odhodit. Zkrátka zajímavé vychytávky dělají hru napínavou. Chytit kroužek, který může dostat i podivné rotace, není jenom tak! Sety se hrají obvykle do patnácti, rozdíl mezi vítězem a poraženým musí být dva body. Síť, která je urpsotřed, je nazývána "skleněnou stěnou". To znamená, že hráč se nesmí sítě dotknout, nesmí se jí dotknout ani kroužek během chytání. Pokud se kroužek dotkne sítě, proletí jí a nebo je do ní vhozen, bod získává protistrana. Těžké je se naučit, že kroužek musí chytit hráč jednou rukou a toutéž rukou jej odhodit, a při chytání se nesmí dotknout těla chytajícího hráče a ani nesmí být navlečen na ruku. A ještě spousta dalších lzajímavostí se při hře ringo naučíte.

  ZAJÍMAVÉ JE, ŽE RINGO SE U VÁS "CHYTILO " AŽ NYNÍ, NA POSLEDNÍ VÍKENDOVCE V KVĚTNU. AŽ PO NÁRODNÍM RINGOTURNAJI, ACH JO. NENÍ TO PŘINEJLEPŠÍM ZVLÁŠTNÍ?

   

   

  V SOBOTU 27. LEDNA PROBĚHL V OBOU TĚLOCVIČNÁCH ŠKOLY NAD PLOVÁRNOU TURNAJ NĚKTERÝCH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ A VÝCVIKOVÁ AKADEMIE PRO MENŠÍ.

  KRAJSKÝ TURNAJ ROYAL RANGERS V OBOU TĚLOCVIČNÁCH ŠKOLY NAD PLOVÁRNOU OD 9,00 HOD. DO 13,30 HOD.

  Podrobné informace : počítejte se  starovným 20,- kč na osobu a s tím, že musíme vytvořit soutěžní týmy ještě tento týden.  Vstu do tělocvičny bude 20 minut před devátou, sporotvní oblečení je na vás a trochu si zahrát se podaří jistě každému z týmů, práce se zkušeným rozhodčím nám dá možnost zdokonalit se - to bude inspirace pro další tréning do národního ringoturnaje. sportovní oblečení , boty a pití je samozřejmostí.

   

  © 2008 - 2018, Royal Rangers - Jihlava II.
  Design & Code: Matouš Skála, Josef Vejvoda